JaunumiPavasara tīrīšana jāveic atbildīgi!

Otrdiena, 30. aprīlī, 2019


ecopoint

Lasīt vairāk


Vides erudīts ,,Pareiza atkritumu šķirošana - Iepakojums un elektropreces’’.

Otrdiena, 20. februārī, 2019

20. februārī ceturto gadu pēc kārtas tika organizēts erudīts Rēzeknes pilsētas 4.klašu skolēniem vides izglītībā ,,Pareiza atkritumu šķirošana. Iepakojums un elektropreces’’. Konkursa galvenais uzdevums ir pilnveidot skolēnu zināšanas par pareizu atkritumu šķirošanu, vides saudzēšanu, iepakojumu un elektroprecēm. Konkursa organizatori - ALAAS, SIA, sadarbībā ar Eco Point, SIA un Rēzeknes sākumskolas metodisko apvienību.

Konkursa dalībnieki - Rēzeknes pilsētas vispārizglītojošo izglītības iestāžu 4. klašu skolēnu komandas. Konkursa laikā sacentās 6 komandas, kuru uzdevums bija pareizi atbildēt uz visiem uzdotajiem jautājumiem. Katrā komandā darbojās dalībnieki no dažādām izglītības iestādēm.

Konkursa laikā komandas pildīja dažāda veida uzdevumus – par atkritumu šķirošanu, par iepakojumu, par to, cik ilgi dabā sadalās dažādi atkritumi un iepakojums, par elektroprecēm, par pārstrādei derīgiem atkritumiem.

1.vietu ieguva komanda ,,Šķirotāji’’, 2.vietu komanda ,,EKO!’’, 3.vietu komanda ,,ECO green’’.

Visi konkursa dalībnieki ieguva piemiņas balvas no Eco Point, SIA un ALAAS, SIA cienājās ar pīrāgiem un tēju.

Paldies pedagogiem par ieguldīto darbu bērnu sagatavošanā erudītam, aktualizējot vides saudzēšanas jautājumus!

IMG1
IMG2
IMG3
IMG4
IMG5
IMG6


Rēzeknes sākumskolas 4.klašu skolēni mācās šķirot atkritumus!

Ceturtdiena, 24. janvārī, 2019

24.janvārī ALAAS, SIA, sadarbībā ar Eco Point, SIA, apmeklēja Rēzeknes sākumskolu, lai visu 3. klašu un 4. klašu skolēniem iemācītu pareizi šķirot atkritumus. Interaktīvas lekcijas laikā skolēni uzzināja daudz jaunas informācijas par atkritumu ietekmi uz vidi un dzīvnieku valsti, atkritumu sadalīšanās laiku, atkritumu apsaimniekošanu, šķirošanu un pārstrādi, iepakojumu.

Izspēlējot ALAAS, SIA vides spēles, skolēni nostiprināja iegūtās zināšanas. Ir prieks , ka skolēni ne tikai aktīvi un ar interesi klausījās stāstīto, spēlēja spēles, bet arī aktīvi uzdeva jautājumus un dalījās ar savām domām par vides saudzēšanas iespējām. Visu klašu skolēni atzina, ka ieguvuši daudz jaunas, noderīgas informācijas.

Lai darītu labas un pareizas lietas, galvenais ir sākt!

IMG1
IMG2
IMG3
IMG4
IMG5
IMG6


Apmācības Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolēniem.

Otrdiena, 27. novembris, 2018

27.novembrī ALAAS, SIA sadarbībā ar ECO POINT, SIA organizēja apmācības par pareizu atkritumu šķirošanu, iepakojumu, vides saudzēšanu Austrumlatvijas tehnoloģiju vidusskolas skolēniem. Seminārs norisinājās 4 daļās, katrā daļā piedalījās no 25-30 skolēniem.

Interaktīvas lekcijas laikā viņi iemācījās pareizi šķirot atkritumus, uzzināja daudz jaunu, interesantu faktu par iepakojumu, elektroprecēm, baterijām, uzzināja, cik ilgi dabā sadalās dažādas vielas.

Izspēlējot vides spēles ,,Sašķiro!’’, ,,Kas te ir lieks?’’, ,,Cik ilgi sadalās?’’ skolēni pārbaudīja iegūtās zināšanas.

Skolēni, kas piedalījās apmācībās, kā multiplikatori darbosies savā izglītības iestādē, apmācīs savus klases biedrus. Tāpat viņi pielietos iegūtās zināšanas darbojoties  projektā “STEP – STEM to Environmental Problems”, kas tiks īstenots 5 valstīs (Latvijā, Turcijā, Bulgārijā, Rumānijā un Polijā) no 2018. līdz 2020. gadam.

IMG1
IMG2
IMG1
IMG2


Kur nodot atkritumus šķirošanai tavā pilsētā?

Ceturtdiena, 23. novembris, 2018Photo by mali maeder from Pexels

Lasīt vairākPlastmasas iepirkumu maisiņi vairs nebūs pieejami bez maksas.

Otrdiena, 20. novembris, 2018

No 2019. gada 1. janvāra tirdzniecības vietās vairs neizsniegs bez maksas plastmasas iepirkumu maisiņus. Ierobežojumi attieksies ne tikai uz vieglās plastmasas iepirkumu maisiņiem, bet uz visu veidu plastmasas maisiņiem neatkarīgi no to materiāla biezuma (izņemot ļoti vieglās plastmasas iepirkumu maisiņi, kuru materiāla biezums nesasniedz 15 mikronus).

Tirdzniecības vietās no 1. janvāra plānie plastmasas maisiņi, kuros līdz šim, tika ievietoti augļi, dārzeņi un citi sverami produkti, kuri nepieciešami higiēnas nolūkos vai paredzēti vaļējas pārtikas primārai iepakošanai, arī turpmāk būs pieejami bez maksas.

Eco Point, SIA aicina atteikties no lieka iepakojuma un kad vien iespējams iegādājies preces, kas izgatavotas no otrreiz pārstrādātiem materiāliem - papīra, plastmasas, kartona.

Tā Tu parādīsi atbalstu otrreizējās pārstrādes procesam!


Kas tev noteikti jāzina par atkritumu šķirošanu?

Ceturtdiena, 8. novembris, 2018Photo by Alfonso Navarro on Unsplash

Lasīt vairākSkolēnu izglītošana rūpnīcā

Piektdiena, 14. septembris, 2018

14. septembrī Eco Point, SIA sadarbībā ar ALL recycling, SIA izglītoja 5., 6.klases skolēnus no nometnes AKTĪVISTS vides pasākumā ,,Viss par atkritumiem, iepakojumu, baterijām un elektroprecēm!’’, kurš norisinājās ALL recycling, SIA atkritumu pārstrādes rūpnīcā.

Skolēni uzzināja daudz jauna par mūsdienu iepakojumu, iepakojuma veidiem, to pareizu otrreizējo izmantošanu. Noskatījās īsfilmu par ,,Plastmasas maisiņa dzīvi’’, uzzināja cik ilgi dabā sadalās dažāda veida atkritumi.

Tāpat skolēni noklausījās prezentāciju par elektroprecēm un baterijām. Uzzināja, kāpēc nolietotas elektropreces un baterijas nedrīkst izmest pie sadzīves atkritumiem. Pēc tam visi izspēlēja spēli ,,Sašķiro atkritumus!’’.

Domāsim par mūsu vidi visi kopā, rīkosimies pareizi un atbildīgi!

IMG1
IMG2
IMG1
IMG2


Bīstamie sadzīves atkritumi – ko tie nodara Tavai veselībai?

Ceturtdiena, 23. augusts, 2018pixabay.com

Lasīt vairāk

Eco Point, SIA aicina nodot atbildīgi elektronikas, videi kaitīgo preču un iepakojuma atkritumus

Ceturtdiena, 2. augusts, 2018

Katram mājās ir vismaz pārītis vecu telefonu un to lādētāji, nolietota ūdens vārāmā kanna vai sen nelietots tosteris un cita sadzīves elektronika. Ja lielo tehniku parasti tomēr cenšamies no mājas izvākt, jo vajag vietu jaunajai, tad sīkumi krājas skapjos un kastēs un izmest tos saņemamies tikai lielās tīrīšanas laikā.

Ja esat pieķērušies pie mājas tīrīšanas, tad tomēr vajadzētu apskatīties, kur kas izmetams, jo daudz no tā, kas mums vairs nav vajadzīgs, ir izmantojams otrreiz: arī apģērbs, stikla burciņas un plastmasas iepakojums, vecas avīzes un žurnāli.

Īpaši vērīgi jāskatās uz visu, kas saistīts ar elektrību, jo nolietotās elektriskās un elektroniskās iekārtas (EEI), kas netiek nodotas otrreizējai pārstrādei, ne tikai palielina noglabājamo atkritumu daudzumu, bet var radīt nopietnu vides piesārņojumu, jo šo preču ražošanā tiek izmantotas vairāk nekā 1000 dažādas vielas, no kurām daļa ir pieskaitāma bīstamo kategorijai.

EEI atkritumi var apdraudēt pat cilvēku dzīvību, ja tie netiek laikus savākti un atbilstoši pārstrādāti. Tāpēc nolietoto elektrotehniku nekrāj mājās un neatstāj pie sadzīves atkritumu konteineriem, bet gan nogādā to tam paredzētajos laukumos.

Eco Point, SIA nodrošina lielās sadzīves tehnikas bezmaksas savākšanu un izvešanu Rīgā un Pierīgā, savukārt citiem Latvijas iedzīvotājiem iesaka zvanīt uz konsultatīvo tālruni (80000515) un uzzināt, kā labāk rīkoties katrā individuālā gadījumā.

Eco Point, SIA atgādina, ka šķirojot elektropreces, to baterijas un akumulatori, jāmet atsevišķi tam paredzētajos konteineros. Baterijas, kā zināms, satur smagos metālus un toksiskas vielas, kas, nonākot izgāztuvēs, nodara lielu kaitējumu apkārtējai videi un mūsu veselībai.

Par iepakojumu arī nedrīkstam aizmirst, jo arī to nepieciešams šķirot un nodot tam paredzētajās vietās. Diemžēl Latvijā ne visos māju pagalmos pieejami atkritumu šķirošanas konteineri, taču Eco Point, SIA atgādina, ka iepakojumu arī var nodot atkritumu pieņemšanas laukumos (informācija par atkritumu pieņemšanas laukumiem pieejama www.epoint.lv).

Eco Point, SIA aicina izvēlies preces ar mazāko iepakojuma daudzumu un dot priekšroku videi draudzīgajiem iepakojuma materiāliem. Kā arī dodoties iepirkties ņemt līdzi iepirkšanās somu, nevis katru reizi pirkt maisiņu.

Raksts no Neatkarīgās rīta avīzes portāla: